برگزاری جلسه شورای اداری خردادماه شهرستان سیمرغ

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سیمرغ  ، روز شنبه 27 خردادماه 96 جلسه شورای اداری شهرستان سیمرغ به ریاست مجتبی حبیب نژاد فرماندار شهرستان و باحضور امام جمعه شهرستان و مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و اعضای شورای اداری شهرستان سیمرغ در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه سیدمجید هاشمی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مازندران در جلسه شورای اداری شهرستان سیمرغ با اشاره به تمدید سال اقتصاد مقاومتی با بینش شگرف مقام معظم رهبری و لزوم تعریف پروژه های مرتبط با موضوع اقتصاد مقاومتی اظهار داشت : در همین راستا نرم افزاری جهت جلوگیری از تغییر کاربری غیر مجاز و تخریب جنگل ها و مراتع توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مازندران تهیه شد و مورد تایید بنیاد میکن انقلاب اسلامی کشور نیز جهت ابلاغ به سایر استان ها قرار گرفت.
وی با اشاره به قابلیت های این نرم افزار از جمله قابلیت نصب بر روی تلفن های همراه هوشمند افزود : با آغاز به کار این نرم افزار روستائیان در هر نقطه ای بدون مراجعه به ادارات بنیاد مسکن شهرستان ها قادر به ثبت درخواست پروانه ساختمانی خواهند بود .
وی افزود : درصورت عدم دسترسی به اینترنت متقاضیان می توانند به دفاتر دهیاری و دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و اقدام به ثبت درخواست نمایند .
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مازندران با اشاره به دیگر قابلیت های این نرم افزار گفت : این نرم افزار قابلیت لینک شدن با سایر دستگاههای اجرایی مرتبط با توسعه و ساخت و ساز روستایی را داراست که اگر محقق شد ضمن ایجاد وحدت رویه و جلوگیری از بروز اشتباهات انجام فرایند صدور پروانه آسان تر خواهد شد .
وی در خصوص اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سال 95 با اشاره به برخورداری استان مازندران از 3200 روستا گفت : بنا به تکلیفی که در برنامه پنجم پیش بینی شد کلیه روستاهای بالای 20 خانوار تهیه طرح هادی انجام شد به غیر از چند روستا که طی سرشماری سال گذشته جمعیت آنان بیش از 20 خانوار افزایش یافت و تهیه طرح هادی این نقاط در دستور کار قرار دارد.
مجید هاشمی با اشاره به تخصیص 9هزار تن قیر توسط دولت به استان مازندران افزود : این مقدار قیر در سال جاری به 32 هزار تن افزایش یافته است و اولویت تخصیص این قیربه روستاهایی است که دارای پروژه نیمه تمام طرح هادی و یا روستاهایی است که در اجرای طرح مشارکت داشته باشند .
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مازندران با اشاره به کم دوام و بی دوام بودن اکثر منازل مسکونی در شهرستان سیمرغ و همچنین عدم تمایل ساکنان این شهرستان به بهره گیری از تسهیلات بنیاد مسکن افزود : در سال گذشته تنها 92 واحد از این تسهیلات استفاده نمودند .
سیدمجید هاشمی در بخش پایانی سخنان خود در جلسه شورای اداری شهرستان سیمرغ با اشاره به صدور بیش از 250 هزار سند مالکیت اراضی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مازندران و ضمن اعلام این کم هزینه بودن صدور سند توسط این نهاد گفت در شهرستان سیمرغ تنها 200 سند توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی صادر شد .

سپس مجتبی حبیب نژاد روشن فرماندار شهرستان سیمرغ در جلسه شورای اداری این شهرستان افزود : آنچه که مشخص است عقب افتادگی این شهرستان از لحاظ مسائل زیرساختی است .
وی با اشاره به زمان توزیع اعتبارات در کمیته برنامه ریزی شهرستان گفت : اولویت این شهرستان انجام پروژه های نیمه تمام و تعریف پروژه های زیرساختی است و در همین راستا به روسای دستگاههای اجرایی لزوم رعایت این موضوع و همچنین تعریف پروژه ها با رعایت سیاست های ابلاغی برنامه ششم را تاکید کرد.
وی افزود : در کمیته برنامه ریزی سال جاری مقرر خواهد شد تا اجرای کلیه طرح هادی روستاها در سال جاری آغاز گردد.
فرماندار شهرستان سیمرغ با اشاره به لزوم استقرار ادارات در شهرستان های جدیدالتأسیس افزود : تعداد 20 دستگاه دولتی نیاز است در این شهرستان استقرار یابند تا مردم این شهرستان جهت انجام امورات اداری به شهرستان های مجاور مراجعه نکنند.
وی با اشاره به لزوم حمایت از سرمایه گذاران افزود : مدیران دستگاهها ضمن رعایت قانون سعی در تسهیل فرایند صدور مجوزات داشته باشند .

 

دیدار فرماندار شهرستان سیمرغ با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سیمرغ ؛ روز دوشنبه 22 خرداد 96  مجتبی حبیب نژاد فرماندار شهرستان سیمرغ با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان دیدار کرد.

 

بازديد فرماندار شهرستان سيمرغ به همراه امام جمعه و مديركل جهادكشاورزي استان از پروژه های بخش کشاورزی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سیمرغ ؛ روز دوشنبه 22 خرداد 96 فرماندار شهرستان سيمرغ به همراه امام جمعه،مديركل جهادكشاورزي استان،بخشدارمركزي ،مدير و كاركنان جهادكشاورزي شهرستان سيمرغ به مناسبت هفته جهادکشاورزی از پروژه هاي بخش كشاورزي بازدید کرد.

 

 

 

 

سخنرانی فرماندار شهرستان سیمرغ در نمازجمعه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سیمرغ ؛ روز جمعه 19خرداد 96 سخنرانی خود در نماز جمعه شهرستان تصریح کرد : روزهای گذشته شاهد حادثه تلخ و ناگوار تروریستی بودیم عناصر داعشی که منجر به شهادت ۱۷ تن از هم‌وطنان عزیزمان شد و ضمن محکوم کردن این اقدام به خانواده‌های این شهدا تسلیت گفت.
 وی در ادامه حضور حماسی مردم را در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ، مشت محکمی به دهان همه تروریست‌ها و رهبرانشان که این حادثه بسیار ناگوار را در سطح کشور ایجاد کردند دانست و هدفشان را تحت شعاع قراردادن حضور پرشور در انتخابات با ایجاد رعب و وحشت برشمرد.
فرماندار سیمرغ با بیان اینکه دشمنان ما فراموش کردند که ۱۷ هزار شهید ترور سبب تنومند شدن نهال انقلاب شده است، تصریح کرد: تقدیم این شهدا باعث شد انقلاب اسلامی ما هر چه باشکوه‌تر بتواند در عرصه‌های جهانی قد علم کند و نوعی فریاد انقلاب را به گوش جهانیان برساند.
وی گفت: به خود می‌بالم که در جمع مردمی آگاه قرار دارم که نسبت به مدیران ما هم جلوتر هستند و می‌دانند چه موقع باید در میدان حاضر شوند.
 فرماندار شهرستان سیمرغ با بیان اینکه ۱۰۳ درصد مشارکت مردم شهرستان، ۱۱ درصد از نُرم استانی اعلام‌شده بود، تصریح کرد: از همه مسؤولان انتخابات، اعضای هیأت اجرایی، هیأت نظارت و شورای نگهبان که تلاش کردند انتخابات به نحو احسن و باشکوه برگزار شود تشکر می‌کنم.
وی ادامه داد: بیش از سه سال از تبدیل این بخش به شهرستان می‌گذرد و اقدامات مؤثری از دولت قبل و این دولت در شهرستان صورت گرفت.
فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه سیمرغ شهرستانی فاقد شناسنامه از لحاظ آمایش سرزمینی است، تأکید کرد: چگونه می‌توان بدون داشتن هیچ‌گونه اطلاعاتی از آمایش سرزمینی شهرستان اقدامی مؤثر در جهت توسعه شهرستان انجام داد.
این مسؤول افزود: به‌عنوان نماینده دولت توجه ویژه‌ای به توسعه همه‌جانبه شهرستان توسعه پایدار می‌شود.
مجتبی حبیب‌نژاد بابیان اینکه در جهت دستیابی به اهداف توسعه شهرستان فاقد بانک اطلاعاتی هستیم که کجا ظرفیت داریم و کجا دچار ضعف هستیم، تصریح کرد: دستورات لازم در این خصوص داده‌شده و اولویت ما انجام آمایش سرزمینی است.
وی ادامه داد: آمایش سرزمینی به ما می‌گوید که مسیر توسعه شهرستان باید به کدام سمت باشد و با توجه به ظرفیت‌های شهرستان آمایش سرزمینی به ما می‌گوید به اهداف توسعه پایداری که داریم دست پیدا می‌کنیم.
فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه براساس مطالعات انجام‌شده سیمرغ از خاک بسیار زرخیز و منابع آبی سرشار و غنی برخوردار است، اظهار کرد: از سال ۹۲ تا سال ۹۵ بالغ‌ بر ۷ میلیارد تومان اعتبار در بخش کشاورزی دیده شد.
این مسؤول افزود: باید از نگاه سنتی به کشاورزی خارج شویم که در جلسه اول شورای کشاورزی هم بر روی این موضوع و تهیه سند توسعه کشاورزی شهرستان تأکید کردم و مأموریت دادم این سند در نخستین فرصت با توجه به ساختارهای در سطح شهرستان وجود دارد تهیه شود.
حبیب‌نژاد با بیان اینکه کشاورز ما باید از حالت سنتی که دارد خارج شود و با استفاده از تکنولوژی افزایش تولید در سطح را رقم بزند، تصریح کرد: این اتفاق در حال رخ دادن است و بخش اعظمی از کار صورت گرفته اما کافی نیست.
وی ادامه داد: بحث دیگری که باید توجه لازم را داشته باشیم بحث زیرساخت‌ها است که شهرستان از لحاظ زیرساختی یاوجود خدماتی که توسط دولت صورت گرفت فقیر است.
فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه استارت اولیه کار زده شد و در سال ۹۶ تمامی پروژه‌های زیرساختی در بخش آب‌رسانی، برق‌رسانی و سایر پروژه‌های زیرساختی آغاز می‌شود، اظهار کرد: پروژه‌های زیرساختی محور توسعه هستند.
این مسؤول افزود: این مسیر توسعه‌ای است که نمایندگان به‌عنوان راهبرد اول در مسیر توسعه شهرستان به آن توجه دارند همچنین آنچه در قانون بودجه و به‌عنوان سند پنج‌ساله ابلاغ می‌شود در سطح شهرستان اجرایی و آن را هم عملیاتی می‌کنیم.
حبیب‌نژاد با اعلام اینکه در بحث نوآوری سال ۹۲ جایگاه ۱۱۳ را در دنیا داشتیم درحالی‌ که در سال ۹۵ به جایگاه ۷۸ رسیدیم، تصریح کرد: سال ۹۲ جایگاه جهانی ما در بحث سهولت کسب‌وکار رتبه ۱۵۲ بود که در سال ۹۵ به رتبه ۱۲۰ رسید همچنین جایگاه ما در آزادی اقتصادی در سال ۹۲ رتبه ۱۷۳ بود که در سال ۹۵ به رتبه ۱۵۵ رسیدیم.
وی ادامه داد: این موارد نشان‌دهنده آن است که اقتصاد ما به سمت شکوفایی در حال حرکت است و در بحث اشتغال هم این‌گونه است.
فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه باید به سمت توسعه گام برداریم و دولت هم تمام تلاش خود در سطح شهرستان را به این سمت برمی‌دارد، اظهار کرد: واقعیت امر این است که ما شهرستانی صرفاً کشاورزی هستیم و باوجود اینکه شهرستان کشاورزی هستیم ۴۶ میلیارد تومان طی سال ۹۲ تا ۹۵ در قالب طرح‌ها، پروژه‌های و تسهیلات در اختیار مردم قرار گرفت.
این مسؤول افزود: فقط در بحث راه‌های ارتباطی و محورهای مواصلاتی ۱۱ میلیارد تومان اعتبار تصویب شد و در حال اجرا است همچنین ۳ میلیارد تومان صرف افتتاح پروژه‌های برق‌رسانی شد و به همین صورت در سایر بخش‌ها هم پروژه‌هایی اجرایی شد.
حبیب‌نژاد با بیان اینکه از محل تسهیلات ۱۰ میلیارد تومان در بحث اشتغال‌زایی تسهیلات در اختیار مردم قرار گرفت که طبق آمار ارائه‌شده بیش از ۳۰۰ نفر مشغول به فعالیت شدند، تصریح کرد: انتظار ما از شما کمک به دولت در جهت دست‌یابی به اهداف توسعه است.
وی ادامه داد: ما نمی‌توانیم بدون کمک شما گامی پیش ببریم بنابراین نگاه خود را باید تغییر دهیم.
فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه شهر هر شهرستان به‌عنوان نگین آن شهرستان است، اظهار کرد: توجه ویژه‌ای در توسعه شهری داریم و این اتفاق باید در اولین فرصت صورت بگیرد و دغدغه و نگرانی همه ما هم این موضوع است.

 

ورود به سایتفرماندار شهرستان سيمرغ

ارزیابی عملکرد