نشست خبری فرماندار شهرستان سیمرغ با خبرنگاران شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سیمرغ ، فرج اله یداله پور فرماندار شهرستان سیمرغ در نشست خبری با اصحاب رسانه در این شهرستان با اشاره به اینکه محورهای توسعه شهرستان سیمرغ تعریض راههای منتهی به شهرستان و همچنین رونق کشاورزی می باشد و دولت تدبیر و امید در سال 95 نیز در حوزه زیرساخت های شهرستان سیمرغ اقدامات شایانی را علی رغم مشکلات مالی انجام داد اظهار داشت : در حوزه راهسازی هم اکنون تعریض کلیه راههای منتهی به شهرستان در دست اقدام است .
وی در ادامه با اشاره به اینکه شغل اصلی مردم این شهرستان کشاورزی است گفت : در سال گذشته شهرستان سیمرغ در زمینه تسطیح اراضی حائز رتبه اول شد و در همین راستا بیش از 462 هکتار از اراضی این شهرستان تسطیح اراضی شد. وی در ادامه به در دست اقدام بودن چند پروژه لاینینگ اراضی کشاورزی و همچنین بیش از 4 میلیارد تومان تسهیلات مکانیزاسیون ادوات کشاورزی طی دو سال گذشته توسط دولت به کشاورزان این شهرستان اختصاص یافت .
این مسئول با اشاره به برف و سرمای آذرماه و حمایت های خوب دولت گفت :  1547 نفر از کشاورزان این شهرستان وام بلاعوض اعطا شد.
فرماندار شهرستان سیمرغ در ادامه سخنان خود در این نشست گفت : در حوزه بهداشت و درمان مرکز بهداشتی درمانی نجارکلا با اعتبار بیش از یک میلیارد تومان احداث شد و این درحالیست که زمین این پروژه  نزدیک به سی گذشته توسط خیر اهدا شده بود و در دولت تدبیر و امید در کمترین زمان ممکن آماده  بهره برداری شده که در اوایل هفته آتی با حضور مسئولین استانی و شهرستان افتتاح خواهد شد .
وی در ادامه با اشاره به لزوم حمایت از ورزشکاران گفت : طی دو سال گذشته اعتبارات بیش از ۳۰ میلیون تومان اعتبار برای بازسازی خانه کشتی این شهرستان اختصاص داده شد .
فرماندار شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه آب شرب شهرستان های جویبار ، سیمرغ و بابلسر توسط ایستگاه آبرسانی سیمرغ صورت می پذیرد و همچنین مشکل عدیده کمبود آب اظهار داشت : در سال گذشته یک حلقه چاه جدید با اعتبار 450 میلیون تومان حفر شد و این در حالیست که حفر یک حلقه چاه دیگر نیز در دستور کار قرار دارد و درحالی پیگیری است و با این اقدامات قطعا دغدغه کمبود آب این 3 شهرستان حل خواهد شد و در ادامه به در دست اقدام بودن یک پروژه آبرسانی در حوزه روستایی برای آبرسانی روستاهای بخش تالارپی اشاره داشت .
این مسئول در ادامه با اشاره به لزوم حمایت از شهرک ها و نواحی صنعتی گفت : با پیگیری های بعمل آمده مبلغ 500 میلیون تومان برای خط انتقال گاز به ناحیه صنعتی سنگتاب اختصاص یافت و این پروژه در حال انجام است .  
فرج اله یداله پور در ادامه به مشکلات عدیده رودخانه تالار که سال ها دست نخورده باقی مانده بود و بدلیل داشتن نقاط بحرانی با آمدن سیل در فصول بارانی خسارات عدیده ای را به شهرستان وارد می کرد گفت : در سال گذشته با پیگیری های بعمل آمده مبلغ 200 میلیون تومان برای رفع نقاط بحرانی و اصلاح مسیر رودخانه اختصاص یافت که این موضوع دغدغه اصلی مردم روستاهای حاشیه نشین تالار بوده است .
سپس فرماندار شهرستان سیمرغ  به استقرار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، شبکه بهداشت و درمان ، صنعت معدن و تجارت و همچنین تشکیل اتاق اصناف در این شهرستان طی دو سال اخیر اشاره داشت و در ادامه با اشاره به جمعیت 19376 نفری شهرستان سیمرغ اظهار داشت : ملاک تخصیص اعتبارات شاخص جمعیتی می باشد و از این حیث بدلیل پایین بودن جمعیت سقف اعتبارات ابلاغی به شهرستان نیز به نسیت کمتر از مراکز پرجمعیت است ولی در عین حال باید با برنامه ریزی درست و مدون و با استفاده از اعتبارات شهرستانی و فراشهرستانی برای توسعه شهرستان گام برداشت.
وی در ادامه با اشاره نقش پررنگ خبرنگاران در معرفی و انعکاس اقدامات انجام شده در این شهرستان تأکید داشت : هر مسئولی و هر مدیری که در حال اشتباه است حتما نقد کنید تا همگان بدانند در معرض افکار عمومی بویژه رسانه ها بعنوان رکن چهارم دموکراسی هستند و در عین حال با انعکاس عملکرد دولت  در جامعه موجب دلگرمی مردم شوند و امید در دل مردم نسبت به آبنده نظام و انقلاب زنده نگه داشته شود .

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

ورود به سایتارزیابی عملکرد